תוכן עניינים

חברות אחסון מובילות
חדש באתר

אחסון אתרים בחינם

אחסון אתרים בחינם – בקצרה

סוכנות לקידום אתרים, בעלי עסק עם אתר אינטרנט, או כל אדם אשר מחזיק באתר אינטרנט, זקוק לבסיס שעליו כל אתר נשען: אחסון אתרים. חלקם, מעדיפים אחסון אתרים בחינם משלל סיבות. וחלקם האחר, יעדיפו אחסון אתרים בתשלום. בדף זה, תקבלו את כל המידע שתצטרכו על אחסון אתרים בחינם – נתחיל.

כל מה שרציתם לדעת על אחסון אתרים בחינם

מהו אחסון אתרים בחינם – מה זה אומר?

אחסון אתרים בחינם היא פלטפורמה חינמית אשר מאפשרת לאחסן אתרים, קבצים, או כל דבר אחר על גבי שרתים מרוחקים, שרתי אחסון בענן. אחסון אתרים חינמי מתנהג בדיוק כמו אחסון אתרים בתשלום, רק עם נתונים טכניים ושירות שונה לגמרי. הנתונים הטכניים באחסון חינמי הם "בסיסיים" לגמרי, והשירות לקוחות לרוב יינתן באמצעות כרטיס תמיכה או אימייל בלבד. באחסון אתרים בחינם תקבלו שטח "מינימלי" אשר יספיק לאתר אחד, אתר עסקי קטן בלבד.

התעבורה תהיה בהתאם לכמות שטח האחסון, וכן שאר המשאבים. ברוב המקרים, תקבלו שטח אחסון של בין 500mb ועד ל־1GB לכל היותר. וזה… אמור להספיק לכם בהחלט. כמו כן, אחסון אתרים זה, מכיל "פגמים" מסוימים: שירות לקוחות לקוי, תקלות שחוזרות ונשנות, אי תאימות, ומפרט טכני "טעון שיפור". ולמרות זאת, מדובר באחד מהפתרונות האידיאליים ביותר עבור בעל עסק עם "תקציב מינימלי", או אתרי תמיכה בסיסיים. זה מושלם עבור SEO, עבור בניית תשתית אתרים אשר מחולקת למספר קבוצות, וכן, זה… חוסך לכם כסף.

אחסון אתרים בחינם – למה זה כדאי ומהם יתרונותיו?

אחסון אתרים בחינם הינו אחסון "שיתופי" שבו אתם מתחלקים עם לקוחות נוספים אשר נמצאים על גבי השרת. מדובר, בשרת "ייעודי" או VPS שבו מתחלקים מספר גדול של אתרים וקבצים. ועדיין, קיימת שאלה שלא קיבלה "מספיק" התייחסות ותשומת לב: למה זה באמת כדאי ומהם יתרונותיו של אחסון אתרים חינמי:

  • א': בחינם וללא תשלום – כפי שהשם מרמז: "אחסון אתרים חינמי", הינו בעל היתרון המרכזי ביותר: הוא בחינם וללא תשלום, לא עכשיו ולא בעתיד! ללא הזנת כרטיסי אשראי או אמצעי תשלום אחר. רוב הלקוחות שבוחרים באחסון זה, רואים בסוג שירות זה "כמינוף", וכדרך לנצל אותו לטובתם. בנוסף לזה, לקוחות שבוחרים בשירותי אחסון בחינם רואים בכך יתרון מרכזי ועיקרי.
  • ב': חיסכון בהוצאות תפעול ותחזוקה – לאתר אינטרנט יש הוצאות רבות, ביניהם, אחסון אתרים בתשלום, תחזוקה שוטפת של אתר האינטרנט, וצרכי אתר אשר מכבידות על ההוצאות החודשיות. ולכאן נכנס לתמונה הפתרון המושלם לדילול בהוצאות, צמצום, וחיסכון משמעותי: אחסון אתרים בחינם. באמצעות בחירת שירות זה, תוכלו לצמצם ולהפחית כ־30% מההוצאות החודשיות על אתר האינטרנט שלכם. כמו כן, החברות, מספקות פתרון ייעודי מפריצות ווירוסים זדוניים על הקבצים.
  • ג: תמורה טובה למטרות מסוימות – שירותי אחסון אתרים חינם מכיל תמורה טובה במחיר אפסי למגוון רחב של מטרות אישיות ועסקיות: בדיקות לאתרים מבלי סיכון (גם SEO), אחסון קבצים ומסמכים, שימוש בסביבת פיתוח לתיקון או לביצוע שינויים באתר ללא השפעת האתר הראשי, התחלת פרויקט ושימוש בו ללא הוצאות או סיכונים כספיים, שימוש באתר לחיזוק אתרים אחרים (אתרי תמיכה), בניית אתר בפלטפורמה חינמית לשם קבלת "ניסיון",  ומטרות נוספות ואחרות. לא משנה מהי מטרתכם, אחסון אתרים חינם יספק לכם תמורה טובה ויעילה למגוון רחב של מטרות.

 

עד כה עסקנו ביתרונות ולמה זה באמת כדאי. ומה לגבי הצד "השלילי" החסרונות? הנה מספר חסרונות שאתם ממש חייבים לדעת: שירות ותמיכה מינימלית וכמעט לא מורגשת, ביצועי שרת עם תפקוד איטי ולקוי, שימוש באתר שלכם בשרת כמעין "פרסומת", הגבלת שימוש בשפות שרת, נפילות ושלל בעיות בשרת, מהירות נמוכה של האתר מצד השרת, וכו'. ואם כל זה… למטרות ספציפיות, האחסון מביא תועלת רבה!

אחסון חינמי – למה חברות נותנות את זה בחינם?

האם חברות אחסון "חינמיות" מרוויחות משהו מהעסקה? למה הן נותנות את זה בחינם? חברות האחסון שמציגות את השירות הזה בחינם מרוויחות בדרכים אחרים כמו: הצבת פרסומות ADS, שטחי פרסום, או מקור אחר באתר האישי שלכם, הוצאות קישורים לאתר אחר, פרסום "עסקי" של חברת האחסון, וכו'. בנוסף, קיימות חברות אשר יציעו לכם חבילה "חינמית" במטרה שתשדרגו אותה בעתיד לחבילת אחסון בתשלום. בעולם הזה, לכולם יש אינטרס, תזכרו את זה! לטובה או לרעה. בקיצור, כך, חברת האחסון מרוויחה.

חברות אחסון אתרים וורדפרס בחינם – חבילות אחסון לשנת 2024

ישנם עשרות חברות אחסון אתרים בחינם אשר מציעות את שירותיהן ללא עלות בכלל. ישנם חברות שמציעות כמות אחסון שונה מהשנייה, פאנל ניהול אחר, ומשאבים שונים לגמרי. בזמן הבחירה, כדאי לבחור בחברה אחסון וותיקה, יציבה יחסית, ואשר מספקת תמיכה טובה ומהירה, כי בזמן אמת… תצטרכו אותה.

לפניכם רשימה של 14 חברות אחסון בחינם וחבילות אחסון לשנת 2024:

שם החברה נפח אחסון מספר אתרים תעבורה לוח בקרה הרשמה
1.       WPNODE 5GB Unlimited Unlimited Unknown הרשמה
2.      X10HOSTING 512MB Unknown Unknown cPanel הרשמה
3.      Free Hosting No Ads 20GB Unknown 200GB Unknown הרשמה
4.      Byet Host 5GB Unknown 200GB Unknown הרשמה
5.    InfinityFree 5GB Unknown Unlimited Unknown הרשמה
6.      BIZ NF 250MB 1 SITES 5GB Unknown הרשמה
7.      HOSTINGER 2GB 2 SITES 100GB cPanel הרשמה
8.      000WEBHOST 2GB 1 SITES 100GB cPanel הרשמה
9.      AWARD SPACE 1GB 1 SITES 5GB Unknown הרשמה
10.    FREEHOSTIA 250MB 5 SITES 6GB Unknown הרשמה
11.    ProFreeHost 5GB Unknown Unlimited Unknown הרשמה
12.    XTREEM HOST 2.5GB 1 SITES 100GB cPanel הרשמה
13.    FREEHOSTING 10GB 1 SITES Unlimited cPanel הרשמה
14.    Googie Host 1GB 1 SITES 100GB cPanel הרשמה

*ייתכנו שינויים בעתיד בנפח האחסון, מספר האתרים, התעבורה, וסוג הפאנל

חבילות אחסון אתרים בתשלום VS אחסון אתרים בחינם

חברות אחסון אתרים בחינם מספקות לכם אחסון מינימלי ובסיסי בלבד אשר מספיק לרוב לאתרים קטנים. באחסון הנ"ל, תקבלו, בממוצע, עד 1gb אחסון לשימוש, שימוש בדומיין אחד, תעבורה של 100gb, ופאנל ניהול חכם של cPanel. בשונה מזה, בחבילות האחסון בתשלום, בחבילות הפרמיום, תקבלו הרבה יותר יתרונות. החיסרון היחיד בין חבילת אחסון חינמי לבין כזאת בתשלום היא המחיר. ומהצד השני, היתרונות ברכישת חבילת אחסון בתשלום הם: יציבות של 99% UPTIME, אחסון בנפח גדול יותר, פחות תקלות ונפילות, שירות ותמיכה מסביב לשעון גם בטלפון, מפרט טכני "חזק" הרבה יותר מאחסון חינמי, ושלל יתרונות נוספים.

אחסון אתרים בחינם או לא – זאת השאלה!

אז… הבחירה נתונה לשיקולכם: אחסון אתרים בחינם או אחסון אתרים בתשלום. לכל אחד מהאופציות יש יתרונות וחסרונות בהתאם. לבעלי תקציב נמוך, בחרו באחסון אתרים זול או חינמי. אבל, אם אתם רוצים ראש חסר דאגות, תמיכה שוטפת, וביטחון אישי בחרו בחבילות אחסון אתרים בתשלום. אז, לסיכום, בדף זה, פירטנו עבורכם לפרטי פרטים אודות הנושא החם של אחסון אתרים בחינם, אודות חברות שמספקות זאת, וכמובן, יתרונות וחסרונות אשר קיימים בנושא. אז… הגיע הזמן לבחור: אחסון בחינם או בתשלום.

שאלות תשובות

icon

אחסון אתרים בחינם מתבסס על גבי שרתים מנוהלים בענן. ברוב המקרים, רוב חברות האחסון יספקו לכם שרתים יציבים, מהירים, ומנוהלים בענן. לרוב, ה־UPTIME יהיה בין 90-95%UPTIME.

icon

לרוב, בחבילות אחסון האתרים החינמי תקבלו שטח דיסק שנע בין 1-5GB.

icon

אחסון אתרים חינמי אשר מסופק על ידי חברה מקצועית יתאים גם לאתרים קטנים עד בינוניים, לאתרים עסקיים, ולאתרי ECOMMERCE. אם זאת, לאתרים "שעושים כסף" כדאי לאחסן אותם בסביבת אחסון בתשלום.

icon

ברוב המקרים, אחסון אתרים חינמי יסופק עם פאנל בהתאמה אישית, או פאנל מוכן כמו: cPanel, DirectAdmin.